moy_compas: (blue dress)
[personal profile] moy_compas
Коли ми, занесені снігом, вчасно не вилетіли, то вирішили використати час для вивчення мови з книжкою "Турецька за три тижні". Вочевидь, з метою нас вразити, найперший урок надає кілька прикладів характерного для турецької аглютинативного словотвору (коли до слова додаються всі можливі суфікси, часто утворюючи "слово-речення"). Зокрема, речення у заголовку перекладається як "Ви не з тих, кого ми не могли європеїзувати?"

Тут у вас буде спокуса подумати, що таке речення мало корисне для новачків. Але, як ми з"ясували вже на місці, якраз ні! Цей мегакорисний приклад згадувався щоразу, коли ми переходили дорогу, лавіруючи між колесами машин, а також спостерігали численні інші прояви чудернацького й прекрасного сплетіння Європи і Азії, яким славиться Стамбул.

DSC_3069


Поміж дорогих авто і ультрасучасних трамваїв ходять всюдисущі продавці бубликів (бублики справжні, з заварного тіста "як в дитинстві"!), точильники ножів, збирачі металобрухту та інші, чиє ремесло, певно, не змінювалося століттями.

DSC_2163-horz
Я теж була б не проти десь "зібрати" справжній грамофон, навіть хоча б і неробочий для декорації! А дідусь праворуч добродушно поступився мені місцем, щоб було зручніше фотографувати - проте зробив цю пропозицію не напряму мені, а опосередковано через Богдана. Правильно, хай Б. вчиться керувати своїми жінками!

DSC_2948
В найконсервативніший мусульманський район Фатіх ми потрапили в пошуках старовинної церкви Хора, вона ж музей Карійє. Острівець жовтих таксі з іноземцями посеред неєвропеїзованого району. Нелякані коти і квітучі дерева. Доїхати громадським транспортом не надто просто, хоча й можливо, а продавці чаю й бубликів біля станції light rail (щось типу наземного метро) усміхнено відповідають на питання "як пройти до Карійє?" перш ніж воно прозвучить. Виходиш з станції, питально на них дивишся, а вони сміються і показують "туди, а потім туди, ні, недалеко".

DSC_3064
Типова вуличка Фатіха. Тісне переплетення вуличок і провулочків, де докладаєш всіх зусиль, щоб не дезорієнтуватися і рухатись в потрібному напрямку "до води"... аж тут "вода" (Золотий Ріг) вискакує на тебе зненацька з-за рогу, коли ти ще зовсім її не чекав.

DSC_3048-horz
Мамочки Фатіха, в принципі, мало чим відрізняються від будь-яких інших на дитячих майданчиках у всіх кінцях світу. Безперечно, нам з Б. перемили всі кісточки, поки ми фотографувалися з місцевими тюльпанами.

DSC_2736-horz
Було цікаво, як жінки в нікабах поводяться в кафе - їсти ж бо якось треба. Виявляється, нічого для них складного - харчі закидаються під те покривальце знизу. Мда, ну тут я все-таки виступаю за європеїзацію. Ми також бачили як такі жінки фотографуються для сімейного альбому: зайняла позу перед чоловіком з фотоапаратом, потім миттєвим рухом зсунула покривальце під підборіддя і осяяла світ голівудською усмішкою... але тільки на мить.
Взагалі, здається, Туреччина останніми роками досить сильно ісламізується, проте місцеве населення в особі Ахмета запевнило нас, що не варто аж сильно хвилюватись, оскільки турки "дуже люблять західний комфорт" і далі певної межі не підуть.
Ну і ще одна категорія людей, які "не з тих, кого ми змогли європеїзувати" - це групки старших чоловіків за чаєм і нардами... обмінюються новинами, читають газети... ведуть повноцінне вуличне життя:)

DSC_2606-horz
А тепер перенесемось у протилежний кінець Босфора, аж до Чорного моря, в село Анадолу, ресторан "Дурак", що означає "На зупинці". Як неважко здогадатись, знаходиться він біля зупинки приміського автобуса. Для себе ми переінакшили його назву у традиційне українське кафе "Зустріч", що на вокзальній площі кожного містечка. Всю годину, що ми там перебували, весела компанія на фото справа безперервно з кимось прощалася і віталася... ми вже збилися з підрахунків, скільки людей встигло взяти участь в їхній розмові. А в дідуся-менеджера, як бачите, замість бара справжня домашня кухня... мило!

DSC_2885
Просто Бургер-Кінг з мінаретом.

DSC_3240
Не вимагайте пояснень, але я вважаю, що цей голуб явно неєвропеїзований:)

DSC_3266
І нарешті, водій ностальгічного трамвая на Істіклялі, про якого дуже добре написав Богдан.


Date: 2013-04-08 06:22 pm (UTC)
From: [identity profile] lad-dal-lad-dal.livejournal.com
Голуб і дійсно не здєшній

Date: 2013-04-08 06:35 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
є підозра, що його мама згрішила з папужкою, які теж є досить звичайними мешканцями стамбульських парків:)

Date: 2013-04-08 09:05 pm (UTC)
From: [identity profile] chupre.livejournal.com
Дуже гарно пишеш українською! І репортажик гарний.
Ті чувачки, що блукають з тачанками поміж авто та продають, нас просто шокували - такого навіть у нас нема.
Тьотєчкі у хіджабах засмутили, але є надія - все таки Стамбул більш європейське місто.

Date: 2013-04-08 09:20 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
дякую!:)
не полінувалася і понишпорила у твоєму профілі, щоб перевірити, чи ти була в Стамбулі:) виявилось, ще й як була!!! класні фотки на пікасі! і до котиків бачу, теж хтось небайдужий:) в мене ще має бути про них окремий звіт, на фб поки виклала тільки невеличку частину котиків:)
ще хотіла банально спитати, чим знімаєш (камера і об"єктив)? якість нічого собі!

Date: 2013-04-09 07:25 am (UTC)
From: [identity profile] chupre.livejournal.com
Ох, котики - це моє слабке місце, лапаю кожного, хто зустрічається. Тому твій окремий звіт буду чекати :)
Ми були у Стамбулі минулого року, тому що ДУЖЕ дешево придбали білети в Туркіш, таке не можна було пропустити! А я бачу, що ти там вже не в перший раз.
Відкрию таємницю - знімає в мене чоловік, я тільки відбираю та оброблюю. Він мені дає знімати лише те, що сам не хоче, типу квіточок всіляких :).
У Стамбулі якраз ми випробовували новий фотік canon 5d markII. До нього у нас нема ширіку, тому використовуєм 50мм 1,4 та 70-200 4 IS. Наш старий фотік теж не забувається через те, що там ширік, - canon 450d та tamron 17-50.
Ти свої фото не недооцінюй, вони гарні та зі смаком. Тому для тебе зустрічне питання :) (якщо ти ще ніде про це не писала).

Date: 2013-04-09 09:45 am (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
В нас теж були, мабуть, такі самі дешеві білети від турків. А взагалі я була там вдруге (перший раз з подружкою три роки тому) і хочу ще! Стамбул - одне з небагатьох місць, куди я готова повертатися ще і ще (навіть замість чогось нового, хоча зазвичай віддаю перевагу новенькому:))

За компліменти моїм фоточкам дякую... ну (нескромно) я знаю, що смак десь трохи присутній, а от якості не завжди вистачає... Я знімаю на Нікон д90 + кітовий Ніккор 18-105 (він непоганий як для кітового, але все-таки не айс). Також маю раритетний Геліос, який дає красивішу картинку, але накладає обмеження - 50 мм і тільки ручний фокус (тут на нього зняті церква Хора з жовтими таксі і наступна світлинка з сохнучою білизною).

Певно, придивлюся до тамронівських шириків. (А хіба він не підходить на ваш 5d markII, до речі? здивувалась).

Date: 2013-04-09 09:59 am (UTC)
From: [identity profile] chupre.livejournal.com
На ті дві світлини з Геліоса я і звернула увагу! Кольори гарно передає, більше знімай на раритети :)
Цей Тамрон дуже непоганий, у своїй ціновій категорії він один з кращих. Коли ми на нього переходили, то були дуже задоволені :). Зараз вже хочеться чогось крутішого, з L серії (це типу профі на кенонах), але ж воно коштує...
Ще є Токіна, але ширша і дещо дорожча, ніж Тамрон. Картинка дуже гарна, у мене друзі знімають.
Тамрон не підходить, тому що він EF-S для кропнутих матриць, а пядвачік - це фул фрейм. Ми його підрубали, але по сторонах виходить велика чорна віньєтка, тобто треба буде кожне фото кропати :). Ну і я вже казала про якість..)

Date: 2013-04-09 01:08 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
Ах, все, ти мене замотивувала, буду тепер прицілюватись (і прицінюватись) на новий обєктивчик:)

Date: 2013-04-08 09:16 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
це яка в тебе емоція? :)

Date: 2013-04-08 09:19 pm (UTC)
From: [identity profile] hudozhnytsya.livejournal.com
сум за містом і зачарування ним :-)

Date: 2013-04-08 09:21 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
тоді чекай мого наступного поста про ностальгію по-турецьки:)

Date: 2013-04-08 10:34 pm (UTC)
From: [identity profile] daysofbu.livejournal.com
Nostalgie...

Nadya, thank you for the amazing shots!

Date: 2013-04-09 08:18 am (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
пожалуйста, Наташ! а книжка-то кстати твоя! (краснеет) - могу вернуть, только скажи, куда.

Date: 2013-04-09 01:33 pm (UTC)
From: [identity profile] daysofbu.livejournal.com
Да ты что! :) Супер - я так рада, что она послужила! Вот бы тебе помочь с молскином еще...

Date: 2013-04-09 03:21 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
Да молескин тот, похоже, совсем стал раритетный - нигде нет в наличии или по безумным ценам. Но нестрашно, я уже купила просто travel moleskin (без конкретного города) и мы его в Стамбуле успешно обновили:)

Date: 2013-04-09 06:56 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
цікаво, що оте "не европеїзоване" лавіровання між автомобілями не дратуєю водіїв (вони напевно теж не європеїзовані) вони відносяться з розумінням і часто пропускають зовсім не по правилах дорожного руху :)

Date: 2013-04-09 08:37 am (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
так-так! водії пропускають, таксисти підморгують, готові зупинитися... а ми з девізом "нас не змогли європеїзувати!" кидаємось під колеса:)

Date: 2013-04-09 11:31 am (UTC)
From: [identity profile] tim-taller15.livejournal.com
Фатіх взагалі вважають доволі стрьомним районом, ті його частини котрі біля стін Константинополя.

В турків зараз при владі якісь майже ісламісти, тому ісламізація й помітна.

Гарні світлини!

Date: 2013-04-09 12:54 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
дякую!
ми були у Фатіху теплого сонячного ранку, тож враження найкращі:) ну, трохи екзотично, але люди всі були привітні.
+ таки й там іде європеїзація - прямо біля Хори розбили невеличкий парк з фігурними квітниками, дитячим майданчиком, кафе і пікніковими столиками - надзвичайно гарний! (і банери повсюди, щось типу "за підтримки райради Фатіха")

Date: 2013-04-09 05:25 pm (UTC)
From: [identity profile] smijana.livejournal.com
Фотографії чудові! передають атмосферу і враження.
А голуб - взагалі. ребус орнітологів. :)

Date: 2013-04-09 07:57 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
дякую! так, птах загадковий:)

Date: 2013-04-10 02:35 pm (UTC)
From: [identity profile] svitlja4ok.livejournal.com
Дякую за цікаві деталі Стамбула. Ми з братом закохалися в це місто з першого погляду минулого травня, а потім повернулися туди в серпні, а брат ще й до та після мене кілька разів, навіть турецьку почав вивчати. Я б хотіла побачити це місто восени та взимку, коли йде сніг...
Кумедний неєвропеїзований голуб :) Європейські голуби і правда якісь великі.

Date: 2013-04-10 07:10 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
нема за що:) мені теж хочеться ще не раз туди повернутись.
зі снігом певно важко буде вгадати, він не так часто там падає:) хоча он і Памук пише, що найбільше любить саме засніжений Стамбул.
А голуб то якийсь дивний, ну щоправда там безліч і нормальних європеїзованих голубів теж:)

Date: 2013-04-12 06:08 am (UTC)
From: [identity profile] pemashulya.livejournal.com
Дивовижний допис! Цікавий і атмосферний

"Правильно, хай Б. вчиться керувати своїми жінками!", - ця речення викликало в мене деяке занепокоєння ))

Date: 2013-04-12 06:43 am (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
Дякую)
Ну, я мала на увазі, може дочки колись будуть чи невістки:)

Date: 2013-04-12 06:47 am (UTC)
From: [identity profile] pemashulya.livejournal.com
дякую, заспокоїла ;)

Date: 2013-04-12 11:12 am (UTC)
From: [identity profile] odyn-owl.livejournal.com
викручуєтесь, так? :)

Date: 2013-04-12 11:54 am (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
о так, ви мене розсекретили, насправді я мрію про велику турецьку шведську родину :Р

Date: 2013-04-25 01:26 pm (UTC)
From: [identity profile] fleur-de-louis.livejournal.com
гарна розповідь.

Date: 2013-04-25 06:21 pm (UTC)
From: [identity profile] moy-compas.livejournal.com
дяки:)

Profile

moy_compas: (Default)
moy_compas

July 2014

S M T W T F S
  12 345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 05:27 pm
Powered by Dreamwidth Studios